• Wpisów: 245
  • Średnio co: 8 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 15:04
  • Licznik odwiedzin: 21 710 / 1984 dni
 
koraisonia
 
   Cześć kochani! Wczoraj miałam do wyboru pouczyć się na kartkówkę z biologii lub wejść na bloga. Wybrałam to pierwsze. Poza tym cały dzień przesiadywali u mnie goście. Tak więc nie było czasu na drobne przyjemności.
    Chciałabym Wam opowiedzieć o dwóch specjalnych systemach przekazywania tajnych wiadomości, kiedy nie chcemy zdradzić o kogo bądź o co chodzi. Może Wam się spodoba i sami zaczniecie korzystać ?
top secret.jpg

    Misja nr.1: Nadać kryptonim. Pamiętacie wyrażenie "stanąć jak Polska na mapie" ? Wraz z koleżankami opracowałyśmy specjalną mapę całej klasy porównując charakter i skuteczność gry w siatkówkę do państw świata. Moja klasa liczy jakieś 24 osoby, więc poszło szybko z dopasowaniem krajów. I tak oto ja jestem reprezentacją Polski, a Gabriela - Islandii. W naszej grupce znalazło się także miejsce dla RPA, Kongo, ZEA, Watykanu i obwodu kaliningradzkiego ( ten obwód jest na chwilę obecną kwestią sporną, gdyż obwód należy do Rosji ).
kod.png

  Misja nr.2 : Opracować kod. Nasz kod składa się z 24 liter, które są zastąpione znakami graficznymi. Jak na razie wysłałyśmy tylko jedną zaszyfrowaną informację, która została błędnie zinterpretowana przez naszego kolegę. Jak się potem okazało, pomylił "l" z "v", "p" z "s" i "o" z "h". Jeśli chcecie używać tego jako ściągi musicie się porządnie wykuć wszystkich symboli na pamięć. U nas zasada jest prosta: skojarzenie. Litera "a" - Akademia pana Kleksa, litera "l" - lalka, litera "s" - Sylwia itd. itd.
tajne.jpg

    Życzymy miłej zabawy :)

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego