• Wpisów: 245
  • Średnio co: 8 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 15:04
  • Licznik odwiedzin: 21 911 / 2018 dni
 
koraisonia
 
   Cześć kochani! Ostatecznie postanowiłyśmy, że weźmiemy udział w konkursie "Wydajemy własną książkę". Po przemyśleniu wszystkich za i przeciw zgadzamy się z Wami, że powinno się jednak zaczynać od małych kroków. Teraz wychodzi problem, którą historię mamy wydać. Do niektórych jesteśmy zbyt bardzo przywiązane, a inne mają zbyt prostą fabułę. Oto nasza lista :

1. "Kiara i Keila" - opowieść o kandydatce do tronu malutkiego państewka Mwanzo i jej przyjaciółce wykluczonej przez społeczeństwo. W czasie trwającej Apokalipsy Środka dziewczyny zostają wysiedlone do Opesu i wcielone do specjalnego ośrodka W.A.G.A, który zajmuje się szkoleniem nowych żołnierzy potrzebnych do armii Imperiów. Kiarze i Keili nie podoba się jednak wizja spędzenia kilku lat poza granicami ojczyzny i postanawiają za wszelką cenę wrócić do domu.

2. "Liki" - historia trójki przyjaciół pochodzących z dwóch, nienawidzących się rodów. Główna bohaterka stara się pogodzić zwaśnione rodziny, ale doprowadza do zaostrzenia konfliktu.

3. "Kora i Sonia" - przygody bogini ziemi i bogini wody, których przeznaczeniem jest uwolnić Lewy Świat od zła.

4. "Żywioły" - opowieść o matkach Kory i Sonii, które miały za zadanie wyszkolić żywioły ognia i powietrza.

5. "Mity według Kory i Sonii" - zbiór 10 opowiadań opisujących powstanie rzeczywistości według bohaterów "KiS".

6. "Sen" - historia pradawnej bogini Sen i jej wspomnień dotyczących zabierania pozostałych pradawnych z powrotem do Prawego Świata.

7. "Kaja i Selen" - powieść mówiąca o córkach tytułowych bohaterek "KiS", które po tajemniczym zniknięciu Kory i Sonii zaczynają naukę w Akademii L.U.N.A. Kiedy dowiadują się, że istnieje sposób na uwolnienie matek z wyspy Selantri zawiązują sojusz z potomkami innych bogiń, którym również zależy na powrocie Kory i Sonii, ale już z zupełnie innych powodów.

8. "Adrianna i Sylwia" - perypetie dwóch nastoletnich detektywów amatorek, które zostają wciągnięte w pracę policji, dzięki miejscowemu profesorowi.

9. "Z kroniki policyjnej" - sprawa młodej księgowej, której życie jest zagrożone przez nieznanego napastnika.

10. "SuperMathe" - opowieść o nauczycielce matematyki, która w wolnych chwilach stara się pokonać swojego odwiecznego wroga ZZZ. Ten niespodziewanie atakuje uczniów, aby zmusić SuperMathe do poddania się.

11. "Polityka" - jeżeli w Polsce na powrót zapanuje komunizm, komu uda się przywrócić stary ład ? Czy zrobi to Gabriela ( zwolenniczka USA ) czy Jan Antoni ( zwolennik papiestwa ) ? A może zwycięży obejmująca władzę Aleksandra wspomagana przez Putina ?

12. "Politycy" - specjalny eksperyment PiS-u powoli wymyka się z pod kontroli. Studenci chodzący do szkoły założonej przez premiera szykują intrygę, która ma pokazać politykom, że głos ludu jest bardzo ważny.

13. "Żart kronikarza" - jak to jest być kronikarzem ? Na to pytanie odpowie Wam córka Galla Anonima dokładnie opisująca dzieje swojego kraju. Kiedy księżniczka Wiktoria nie chce wyjść za mąż za księcia Stanisława podstawia w swoje miejsce służkę Olę. Tylko jedna osoba sprzeciwia się temu pomysłowi. Czy potomkiniom Anonima i Kopernika uda się ujawnić intrygę ?

14. "Rycerz w zardzewiałej zbroi" - sir Marek wyrusza na misję. Po powrocie odkrywa, że z jego krainy zostały same popioły. Czy znajdzie jakieś miejsce, aby rozpocząć całkowicie nowe życie ?

15. "Dziedzice Antonówek" - Marianna i Antek nie chcą być małżeństwem, a ktoś musi przejąć w posagu Antonówki. Oboje chwytają się wszelkich sposobów, aby nie doszło do ślubu.

16. "Indiańska tajemnica" - starszyzna wybiera 10 nowych strażników przeszłości, którym bardzo ciężko jest się ze sobą dogadać. Kiedy jednak Naija rezygnuje ze stanowiska, cała reszta zdaje sobie sprawę, że ich zajęcie jest niezwykle pożyteczne i próbują odszukać oraz namówić Indiankę do zmiany zdania.

17. "Bohaterowie" - opowieść o Lorine, której życie przewraca się o 90 stopni po tym, gdy znajduję starą bransoletkę. W jednej chwili zostaje dołączona do trójki znanych bohaterów, którym przeszkadza niedoświadczona koleżanka. Czy Lorine nauczy się żyć w nowej rzeczywistości czy popełni jakieś straszliwe głupstwo ?

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego